Базел остана без домашно дерби – Вавринка се повреди, Федерер е прв полуфиналист

Дербито на четвртфиналната рунда на АТП-турнирот во Базел нема да се игра откако популарниот Стен поради повреда му го предаде мечот на сонародникот.

Слични вести...