Бекам ќе ја спасува кариерата на Де Геа, сака да го земе во Мајами

Сопственикот на Интер Мајами, Дејвид Бекам, се обидува да го убеди шпанскиот голман Давид Де Геа да потпише со неговиот клуб.

Де Хеа е без клуб откако летоска го напушти Манчестер јунајтед. Бекам е легенда на Јунајтед, а и Де Геа долго време беше на голот на Црвените ѓаволи, но немаше доволно добри понуди и моментно е без ангажман.

Има шпекулации дека Бетис сака да го земе во јануарскиот преоден рок, желбата на самиот Де Геа е да остане во Европа, но сега има опција и за преселба во САД, па можеби ќе го промени ставот и ќе прифати заминување од другата страна на Атлантикот.

Присуството на Лионел Меси со составот на Интер Мајами е магнет и може да придонесе за одлуката на Де Геа, а таму играат и неговите бивши репрезентативни колеги Жорди Алба и Серхио Бускетс.

- Оглас -

Најнови вести