Белингам со гол со „ножички“ во 95 минута ја остави Англија во живот против Словачка (Видео)

Англија и Словачка одиграа 1:1 по регуларните 90 минути игра во меч од осминафиналето на Европското првенство. Гордиот Албион во последните моменти се спаси од пораз, откако Џуд Белингам со гол во 95 минута стигна до 1:1.

Претходно Словачка поведе со голот на Иван Штранц во 25 минута.

- Оглас -

Најнови вести