„Бисер балкански“ во изведба на одбојкарите (Видео)

Задоволството по триумфот над Белорусија, кој за Македонија беше прв на европско првенство во одбојка, беше огромно кај сите, особено кај оние што на терен ја донесоа радоста.

Одбојкарите во автобусот со кој од салата „Стожице“ се враќаа кон хотел, ја пееја песната „Бисер балкански“, а како изгледаше тоа, можете да видите во видеото:

- Оглас -

Најнови вести