Битката во Австрија ќе биде за најбрз круг и места на подиумот, само голем малер би спречил победа на Макс

Патеката во австриски Шпилберг е домашен терен за австрискиот Формула 1 тим Ред Бул за кој вози шампионот Макс Ферстапен, и нема да дозволат да бидат поразени, освен ако не му се случи некој голем пех на Холанѓанецот кој доминираше и на спринтот и во квалификациите викендов.

Во Sport Life има огромен број на игри на кои може да се обложите. Опции ви се да погодите победник на трката која почнува во 15 часот, дали некој ќе биде на победничкиот подиум меѓу првите тројца, тука се дуелите помеѓу тимски колеги, од кој тим ќе биде победникот, кој прв ќе се откаже, кој ќе има најбрз круг, итн.

- Оглас -

Најнови вести