Бразилецот Роналдо слави два родендени, кој му е вистинскиот?

Роденденот се одбележува во два различни дена, нејасно е кога точно е роден еден од најдобрите напаѓачи во историјата.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *