Чудо македонско – Второлигашите под рефлектори во Штип, елитата од Првата лига од 13 часот во четврт-финалето на Купот

Никогаш во досегашните 27 изданија на Фудбалскиот куп на Македонија немало освојувач од Втората лига, а сега сигурно ќе има еден полуфиналист по двомечот меѓу Брегалница и Лабуништа.

Слични вести...