Ќе има ли фудбал во Британија викендов? Почина Кралицата Елизабета Втора

Кралицата Елизабета Втора почина на 96 години. Жената кога повеќе од 70 години беше на чело на Кралството денеска нагло и се влоши здравјето, а предмалку од Палатата објавија дека починала.

Во една ваква ситуација тешко е дека  во претстојниот викенд ќе има фудбал во колевката на фудбалот, но останува да се почека официјалната одлука.

Фудбалските клубови веќе почнаа да испраќаат пораки на сочувство на социјалните мрежи.

- Оглас -

Најнови вести