Бриж испадна, но нивните навивачи го воодушевија светот (Видео)

Екипата на Бриж не успеа да ја елиминира Фиорентина и со гол од пенал во 85-тата минута испаднаа во полуфиналето на Конференциската лига. Сепак, навивачите на домашната екипа го воодушевија светот со кореографијата и со пиротехничкото шоу кое го приредија.

Токму поради тоа натпреварот неколку пати беше прекинуван и мечот беше продолжен за седум минути, но и тоа не беше доволно барем за еден гол и продолженија во Белгија.

https://twitter.com/MaProLeague/status/1788253374925648042?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1788253374925648042%7Ctwgr%5E034799fc939c1417acc7018f05da20306008ced8%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fsportsport.ba%2Ffudbal%2Fclub-brugge-fiorentina-prekid%2F474141

- Оглас -

Најнови вести