Бруно Фернандеш од Катар со порака за Македонија и Вардар (Фото)

Еден од најдобрите фудбалери во репрезентацијата на Португалија и член на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш, влезе во листата на славни личности кои му го честитаа 75-тиот роденден на Вардар.

Ѕвездата која моментно е дел од Мундијалот во Катар и се подготвува за дуелот на Португалија против Гана в четврток, одвои време да упати порака до цела Македонија и до најтрофејниот македонски клуб Вардар, кој слави јубилеен роденден.

Вардар утревечер од 19:30 часот на Арената „Тодор Проески“ ќе игра против Железничар, а пораката на Бруно Фернандеш е дека сите фанови на Црвено-црните треба да бидат на стадион.

- Оглас -

Најнови вести