Буендија направи рекорден трансфер и сепак е тажен

Аргентинецот и официјално потпиша за Астон вила, во највредниот трансфер во историјата на клубот, но денеска доби и една лоша вест.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *