Чави сефте ќе прави како тренер во Ал-Сад

На легендата на светскиот фудбал му останаа уште два меча да ги одигра во дресот на Ал-Сад, а катарскиот клуб веќе се договорил со поранешниот фудбалер на Барса тој да биде нов тренер.

Слични вести...