Чекаа 24 години за победа во Лион и го нокаутираа фаворитот во 90. минута (Видео)

Прекината е серијата од 16 меча без пораз на Лавовите од Жерлан, а Мец за првпат славеше на гостински терен кај денешниот ривал по 1997 година

Слични вести...