Четири меча во НБА, а само тимот на Лука Дончиќ е фаворит на свој терен, „минус поени“ се гаранција

Неизвесни четири дуели се очекуваат ноќеска во НБА-лигата. Интересно е дека од четирите пара, само на еден фаворитската улога е за тимот кој е домаќин.

Далас е во лоша форма и има пет порази во последните шест меча, но Маверикс овојпат ја има фаворитската улога против Филаделфија. Интересно е дека кога играат овие екипи, најчесто нема многу поени, а овојпат границата е на 228,5 за „плус“. Толку поени не биле постигнати на последните 11 меѓусебни дуели, што наведува дека ова треба да биде „минус“ поени.

Тука е и понудата за поени на играчите, а најголема е границата на Лука Дончиќ, кој треба да постигне барем 31 поени за да биде во плус.

- Оглас -

Најнови вести