Чуден деби гол во Турција на Лука Станковски, погоди со рамо (Видео)

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Лука Станковски, прв пат беше стартер во дресот на турски Газијантеп и успеа да го постигне првиот погодок. На дуелот против Ризеспор, Станковски донесе водство на својот тим од 1:0, а на крајот Газијантеп победи со 2:0.

Акцијата за голот беше во 41 минута, кога по една нафрлена топка, Станковски најдобро се снајде и погоди со рамо. Главниот судија првично го поништи погодоот покажувајќи дека има игра со рака, но потоа се поправи и покажа дека погодокот на македонскиот младински репреентативец е регуларен и постигнат со рамо.

Станковски на теренот беше до 66 минута, кога неговиот тим веќе имаше сигурно водство од 2:0.

- Оглас -

Најнови вести