Чудно но вистинито: Баерн Минхен, Борусија Дортмунд и Баер Леверкузен се на „нула“ по првото полувреме

На пет средби во Бундеслигата има само еден погодок а дело беше на Ајнтрехт Франкфурт на гостувањето кај Штутгарт.

Баерн Минхен гостува кај Аугсбург, Борусија Дортмунд и Шалке го играат дербито на Рур, додека Баер Леверкузен се соочува со Вердер, а на сите овие средби нема погодоци.

Навистина чудно прво полувреме во Бундеслигата.

- Оглас -

Најнови вести