Селекцијата која победи осум разлика во првото коло, сега ќе загуби со повеќе од 12 гола!?

Од осумте мечеви кои денеска се играат на Светското првенство во ракомет, на дури шест уште сега е познато кој ќе победи, барем ако се гледаат квотите кои се понудени. Франција, Бразил и Шпанија се апсолутни фаворити во дуелите против Саудиска Арабија, Уругвај и Чиле, па тука понудата е победата да биде изразена со барем 17 голови разлика.

И Шведска ќе брка триумф над 10 разлика против Зелонортска република, а хендикепот е поставен на 12,5 голови. Интересно е дека Зелонортска република во првото коло убедливо победи со 33:25 против Уругвај, а сега е апсолутен аутсајдер.

Победи треба да забележат и Црна Гора против Иран, меч кој го има во Специјалниот сингл на Sport Life, а Португалија „лови“ триумф над Јужна Кореја. Возбудувања се очекува да има на дуелите меѓу евопските селекции Исланд – Унгарија и Полска – Словенија.

Во понудата на Sport Life има и 32 ракометари за играта „плус-минус“ голови.

- Оглас -

Најнови вести