Дали се спрема дебакл на Реал Мадрид? Манчестер сити веќе води и со 2:0 (ВИДЕО)

Манчестер сити веќе има водство од 2:0 против Реал Мадрид, откако сега Габриел Жесус ја затресе мрежата на Кралскиот клуб.

Кевин де Бројне, којшто го даде првиот гол, ја нафрли топката, која по една мешаница дојде токму до Бразилецот, а тој пак беше немилосрден во 11-тата минута.

Дали е ова најава за дебакл на Реал Мадрид уште по првиот дел или Анчелоти ќе пронајде начин да се извади од оваа лоша ситуација?

- Оглас -

Најнови вести