Иран сигурно прв ќе бара тајм-аут а квотата е супер, а дали Црна Гора ќе го победи својот Веселин Вујовиќ со 7 разлика?

Црна Гора загуби од Шпанија во првото коло, но тоа секако е селекција која цели на поминување на групата. Црногорците денеска се големи фаворити за победа против Иран, селекција која изненади против Чиле и славеше.

Најголем адут на Иран е селекторот Веселин Вујовиќ. Легендарниот Вујо е роден Црногорец, а сега ќе мора да се надигрува против своите сонародници. Според Sport Life, коефициентот е точно ДВА, за Црна Гора да победи со седум разлика.

 

Ако мечот започне без многу изненадувања и Црна Гора брзо стигне до добра разлика, Вујовиќ ќе биде приморан рано да побара тајм-аут, а квотата за тоа Иран прв да побара тајм аут е 1.70.

Може да одиграте и на бројот на исклучувања, како и на тоа колку пенали ќе бидат досудени. Тука е и понудата за стрелците, а Милош Вујовиќ како прв адут треба да надмине граница од 6,5 погодоци кај Црна Гора за да биде во „плус“.

- Оглас -

Најнови вести