Дани Олмо ја „отвори“ Германија (Видео)

Шпанија доаѓа до предност од 1-0 на почетокот на второто полувреме во Штутгарт. Сега Германците се на потег доколку не сакаат да бидат елиминирани во четвртфиналето на Европското првенство што го играат на домашен терен.

Во 51.минута, Ламин Јамал убаво продре по десната страна, уфрли во средината, а Дани Олмо со одмерен удар успеа да го совлада Мануел Нојер.

 

- Оглас -

Најнови вести