Данска го збриша и Тунис на Мундијалот

Еден од домаќините на шампионатот, селекцијата на Данска, повторно победи убедливо со двоцифрена разлика, а по Чиле декласиран е и Тунис

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *