Ден за македонските фудбалери: Нов договор за Тричко, Спировски претставен во Хапоел

Maкедонскиот голгетер останува во АЕК Ларнака до 2022 година, договорот на Спировски во Тел Авив ќе трае три години.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *