Ден за нови тренери – Никола Илиевски ќе ја предводи Ренова

Поранешниот македонски селектор Никола Илиевски-Џиџи е нов тренер на Ренова. Гипсарите се одлучија за искусниот стратег, кој доаѓа на местото на Јетон Беќири.

Ренова изненадувачки бележеше одлични резултати и без тренер и нема пораз на три меча, и тоа против фаворитите за титулата Академија Пандев и Шкендија и со амбициозниот Шкупи.

Последен ангажман на Илиевски во нашето првенство беше како тренер на Вардар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести