Денешниот Супер тип „врие“ од фаворити и ќе биде тешко да се одбере еден

Денешниот Супер тип од понудата на Sport Life ни носи нови интересни 16 натпревари.

На најголемиот дел од дуелите има изразити фаворити и навистина ќе биде тешко да се одбере еден натпревар на тикет.

Може да се забележи дека „ударни“ се натпреварите од Евролигата, коишто се четири на број.

Првата средба се игра од 18:00 часот, а ќе се соочат екипите на Зенит Санкт Петербург и Макаби Тел Авив, каде што победа на домаќините е вреднувана со 1.60.

Во 20:00 часот се игра големото дерби меѓу Панатинаикос и Олимпијакос, а гостите се огромни фаворити (1.56 коеф.) бидејќи навистина играат одлично сезонава во Евролигата.

Од целокупната понуда, пак, првата средба е закажана за 12 часот, каде што во Купот на Португалија ќе се соочат Мафра и Мориеренсе, а за победа на гостите има коефициент од 2.50.

Целокупната денешна понуда за обложување можете да ја погледнете на сајтот на Sport Life.

- Оглас -

Најнови вести