Дербито Пелистер – Еурофарм Работник одложено поради технички проблеми

Новата сезона во ракометната Суперлига нема да се отвори како што беше планирано, со градското дерби во Битола. Мечот Пелистер- Еуфорфарм Работник нема да се игра утре, откако управата на зелените“ поднесе барање до федерацијата да се одложи мечот.

Причините се технички проблеми во салата „Боро Чурлевски“, а по барањето до федерацијата се согласи и противникот на Пелистер. Дербито најверојатно ќе се одигра во вторник, во предвиденото исто време од 18:30 часот.

Во останатите средби во првото суперлигашко коло, силите ќе ги одмерат,  Борец – Струга (19ч, сабота), Вардар Јуниор – Радовиш (18.30ч сабота), Бутел – Прилеп 2010 (12ч недела), Пролет – Охрид (19.30ч недела).

- Оглас -

Најнови вести