Детето кое додава топки си поигра, па стана хит на социјалните мрежи (Видео)

На вчерашниот натпревар од 64-финалето на Купот на Унгарија помеѓу Чепел и Шорокшар се случи еден момент кој брзо стана хит по социјалните мрежи низ светот. Гостите победија со 3-0, а во една ситуација кога требаше да изведат аут, детето кое ги додава топките, одлучи да задржува време и со неспортски потег да го зачуди фудбалерот на Шорокшар.

Откако не сакаше да ја додаде топката на гостинскиот играч, дрското дете демонстративно се оддалечи од местото на „злосторот“.

Погледнете што се случуваше на вчерашниот меч:

- Оглас -

Најнови вести