Џабе патуваа до Фарски Острови – Слован Братислава има заразен со ковид-19, мечот со Клаксвик е одложен

Вистински калабалак им се случи на Словаците, кои го оставија репрезентативецот Вајс дома, но физиотерапевтот им е позитивен на корона-вирус, па ќе може да играат задутре, но со младинци.

Слични вести...