Џердан Шаќири постигна неверојатен гол во МЛС лигата, дефинитивно кандидат за наградата Пушкаш (Видео)

Чикаго фајр со 3-0 го победи Монтреал во меч од МЛС лигата, сите три гола паднаа во првото полувреме, а средбата ќе се памети по третиот погодок, кој беше дело на Швајцарецот Џердан Шаќири.

Шаќири кој и во минатото има покажано дека има силен и прецизен шут, го постигна еден од најубавите голови во богатата кариера.

Погледнете ја мајсторијата на Швајцарецот роден на Косово:

- Оглас -

Најнови вести