Дилета во центарот на вниманието во Верона, Мекени „фатен на дело“ како ја мерка (видео)

Популарната новинарка на „ДАЗН“, Дилета Леота, беше во центарот на вниманието во вчерашното реми меѓу Верона и Јувентус кое заврши со конечни 1-1.

Прекрасната Дилета крадеше погледи со своето присуство, па ниту играчот на Бјанконерите, Вестон Мекени, не можеше да остане рамнодушен на нејзината убавина.

Додека фудбалерот седеше на клупата и чекаше шанса за настап, Леота помина покрај него, а младиот Американец одвај се воздржуваше да не зјапа толку очигледно, но сепак камерите го уловија како ја мерка.

- Оглас -

Најнови вести