Димитриевски ќе биде резерва во Рајо Валјекано до крајот на сезоната

Алберто Гарсија втор меч по ред одбрани пенал на голот на Рајо Валјекано, во меѓувреме стана и капитен на тимот, па шпанските медиуми најавуваат дека тој ќе брани до крајот на сезоната, а Столе Димитриевски ќе биде резерва.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *