Димитров го фати Медо на спиење – Со невиден пресврт приреди сензација, се радува и Ѓоковиќ (Видео)

Бугарскиот тенисер губеше со 4:6, 1:4 и приреди сензација со голем пресврт и победа од 2:1 во сетови, по која јасно е дека Новак ќе ја заврши сезоната на првото место на АТП-листата.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *