Динамичното дуо на Далас растура, Лејкерси пак подобри од Вориорс (видео)

И Дончиќ и Порзингис со дабл-дабл ја потопија Оклахома, Езерџиите добија одлични вести по новиот триумф над Голден стејт.

Слични вести...