Додека е Федерер жив, стадионот во Базел нема да го носи неговото име

Организаторите на тенискиот турнир во Базел имаа намера да го преименуваат теренот во чест на нивниот миленик.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *