Дончиќ очекувано во „тимот на декадата“ во Евролигата

Само три сезони беа доволни за младиот словенечки кошаркар да се најде меѓу најдобрите играчи во изминативе 10 години.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *