Дориан Бабунски е во форма, повторно даде гол (Видео)

Македонскиот напаѓач Дориан Бабунски, попладнево го постигна решавачкиот гол за победа на Ботев Враца против Берое од 1-0, и дојде до бројка од 8 постигнати голови сезонава во бугарската лига.

Бабунски второ коло по ред дава гол за Ботев. Денешната победа е трета за тимот сезонава и трите бода добро ќе им дојдат во битката за опстанок.

- Оглас -

Најнови вести