Досега невидено во фудбалот – Вест хем на својата најголема ѕвезда ѝ нуди осумгодишен договор

Деклан Рајс е најголемата ѕвезда на Вест хем во изминативе неколку сезони и е интересен меѓу најсилните европски клубови.

Особено интерес има од Англија, од двете екипи од Манчестер, а тука се и Челзи и Арсенал, но Чеканите не планираат да го продадат својот фудбалер.

Затоа тие му нудат неверојатен осумгодишен договор, каде што би заработувал околу 250 илјади евра, односно договорот севкупно изнесува повеќе од 100 милиони евра, а останува да се види дали 23-годишниот фудбалер ќе ја прифати оваа понуда.

Ваквите долги договори навистина се реткост во фудбалот бидејќи евентуалните повреди на играчите знаат да бидат навистина проблематични, но од Вест хем очигледно му веруваат на Рајс, којшто досега одигра 165 натпревари за овој тим.

 

- Оглас -

Најнови вести