Драма: Австралија од никаде даде гол, а за малку и ќе изедначеше (Видео)

Австралија даде гол и намали на 1-2, а имаше одлична прилика и да изедначи, па така во завршницата на второто осминафинале има драма. Лисандро Мартинез во последен момент спречи втор гол на Кенгурите.

Ова е слаломот на Азиз Бехиќ кој ако завршеше со гол, веројатно ќе беше прогласен за најубав на Мундијалот:

https://twitter.com/i/status/1599141657039245312

- Оглас -

Најнови вести