Душан Тадиќ со еден потег ги навреди сите Муслимани? (Видео)

Хаотичниот дуел помеѓу Феенорд и Ајакс, кој беше прекинуван двапати, конечно заврши со победа на гостите од Амстердам од 2-1, а освен на трибините, беше жешко и на терен.

При една голема мешаница, Душан Тадиќ му гестикулираше на Турчинот Кокчу јадење на трева, а многу Муслимани тоа го протолкуваа како провокација и навреда кон сите кои постат.

https://twitter.com/i/status/1643702068866105345

- Оглас -

Најнови вести