Е. Пелистер ги доби противниците во ЛШ: Кјелце, Кил и ПСЖ доаѓаат во Битола, како и поранешните вардарци Дибиров, Моралес и Чупиќ

Македонскиот ракометен шампион Еурофарм Пелистер ги дозна противниците во новата сезона во Лигата на шампионите.

На ждрепката која се одржа во седиштето на ЕХФ во Виена, битолчаните се најдоа во групата А заедно со гиганти како Кјелце, Кил, ПСЖ…

Првото коло во новата сезона во ракометната Лига на шампиони ќе се игра на 13 и 14 септември.

А група: Кјелце, Кил, ПСЖ, ПИК Сегед, Алборг, Еурофарм Пелистер, Колштад, ППД Загреб

Б група: Веспрем, Барселона, ГОГ Гудме, Магдебург, Висла, Монпелје, Целје Пивоварна Лашко, Порто

- Оглас -

Најнови вести