Една од најубавите фудбалерки по стапките на своето момче, потпиша за Јувентус

Женскиот клуб на Јувентус се засили со доведувањето на Алиша Леман. Швајцарската репрезентативка во тимот од Торино доаѓа од екипата на Астон вила каде настапуваше во изминативе три сезони.

Леман игра во офанзивниот дел од тимот, а интересно е дека таа е девојка на Даглас Луис, кој исто така ова лето потпиша за Јувентус. Тоа значи дека оваа фудбалска двојка во новата сезона ќе играат за ист клуб.

- Оглас -

Најнови вести