Ефектот од корона-вирусот – Херта му помага на Јувентус да го елиминира Лион

Клубот од Берлин не му дозволи на Лукас Тузар да остане во Франција подолго од 30 јуни и стрелецот на голот против Јувентус нема право да игра во реваншот во ЛШ.

Слични вести...