ЕХФ има провизорен план – Опасно е за Вардар, може да биде елиминиран од ЛШ и без игра

Челниците на европскиот ракомет објавија дека осминафиналето во ЛШ треба да се игра во јуни, но ако ситуацијата со Коронавирусот се влоши, можно е на Ф4 во Келн да се оди според сегашниот пласман.

Слични вести...