Елмас е херојот на Фенербахче

Фенербахче по низата од три порази, конечно забележа триумф во турскиот шампионат, а херојот за избраниците на Филип Коку е Елиф Елмас. Во дуелот против Коњаспор, Елмас беше стрелец на единствениот погодок на мечот, a заби сам по шест минути откако влезе во игра.

Елмас на крајот излезе како победник против Адис Јаховиќ во македонското „дерби“ во Турција.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести