Елмас го размрда Фенербахче, реми во големото дерби со Бешикташ

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас донесе свежина во редовите на Фенербахче и по неговото влегување на теренот во 56-тата минута, домаќините повторно заиграа подобро и со голот на Андре Ају израмнија на 1-1.

Елмас го замени Топал, а Коку нареди нова офанзива, по водството на Бешикташ со прекрасниот гол на Рајан Бабел. Елмас одигра многу солидно и по 15 минути откако го замени Топал, Фенербахче израмни и освои бод.

Првиот дел му припадна на Фенер, домаќините имаа многу шанси за погодок, а утките ги казни Бабел. Холанѓанецот во 40-тата минута со одличен гол од далечина ја затресе мрежата на Текин.

Ају израмни по асистенцијата на Калдирим за мирољубив исход на големото турско дерби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести