Елмас: Време е да победуваме во серија

Елиф Елмас повторно беше меѓу најдобрите актери на теренот на меч на Фенербахче, а овојпат со насмевки и во победничко расположение го напушти стадионот „Шукру Сарачоглу“ во Истанбул. Фенер ја забележа првата победа во Европа Лигата, откако го надигра словачкиот претставник Спартак Трнава со 2-0.

„Се  надевам дека ќе продолжиме во победнички стил и по паузата поради Лигата на нациите. Не сакам да зборувам за мојот учинок на теренот, но се надевам дека во клубот се задоволни. Мое е да играм и да давам сè од себе и да се надевам дека конечно ќе редиме победи“, изјави Елмас по победата против Спартак.

Сега следува пат за Скопје, на подготовките на македонската фудбалска репрезентација пред двата клучни дуели со Лихтенштајн и Ерменија за првото место во нашата група во Лигата на нациите.

Со Лихтенштајн ќе играме во Скопје на 13-ти октомври, а три дена подоцна во Ереван ќе ѝ гостуваме на Ерменија.

- Оглас -

Најнови вести