Елмас стрелец за Фенер во „македонското“ дерби во Турција (видео)

Македонскиот репрезентативец Ељиф Елмас за прв пат сезонава се запиша во листата на стрелци за својот Фенербахче. Нашиот „дијамант“ го пронајде патот до мрежата само шест минути по неговото влегување на терен, и донесе водство за екипата која ја предводи Филип Коку, против Коњаспор каде настапува македонскиот интернационалец Едис Јаховиќ.

По 78 минути игра резултат е во корист на Фенербахче, 0-1.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести