Ембид ужива кога игра во легендарната сала, до врв им го наполни кошот на Келтите (Видео)

Џоел Ембид, центарот на Филаделфија 76, одигра брилијантен меч во „ТД Гарден“ против Бостон селтикс и беше незадржлив за одбраната на домаќините со 41 поен и 10 скока.

Филаделфија славеше со 108:103, а Ембид беше убедливо најефикасен од сите кошаркари на шест меча што се играа ноќеска.

Резултати: Бостон – Филаделфија 103:108, Чикаго – Хјустон 133:118, Мемфис – Оклагома 99:102, Јута – Шарлот 112:102, Голден стејт – Сакраменто 113:98, Л.А. клиперс – Сан Антонио 92:116.

- Оглас -

Најнови вести