Емотивна средба на двајца фудбалски велемајстори (ВИДЕО)

Голем дел од најзвучните фудбалски имиња во изминативе неколку декади викендов беа во Катар, како дел од промоцијата за претстојното Светско првенство.

Воедно, тие ја искористија можноста да бидат дел и на Ф1 трката за големата награда на оваа држава.

Еден од моментите што привлече внимание е средбата на Самуел Ето и Роналдињо.

Овие двајца фудбалери заедно ја делеа соблекувалната од 2004 до 2008 година во Барселона, а на видеото подолу може да се забележат и солзи на очите на Бразилецот.

- Оглас -

Најнови вести