Фановите на Билбао и Сосиедад не се мразат

Двата најголеми клуба од областа Баскија вечерва од 21 часот го играат својот меѓусебен дуел, а навивачите на двата тима се во добро расположение и со нетрпение го очекуваат мечот.

Таму нема омраза, ривалството е само спортско и им даваат пример на другите регионални ривали како треба да се однесуваат.

- Оглас -

Најнови вести