Фантастична е понудата на Sport Life за големото финале на Евробаскетот

Франција или Шпанија, кој ќе седне на кошаркарскиот трон ќе се знае некаде по 22 часот вечерва.

Големото финале на Евробаскетот кој е со почеток од 20:30 часот во „Мерцедес арената“ во Берлин ќе го даде конечниот одговор која селекција ќе ја замени Словенија како актуелен првак.

Французите се предводени од НЛА Ол-Стар играчот Руди Гобер, но и Шпанија има свои адути, иако на ова натпреварување неколку пати беше отпишана досега. Одличниот Лоренцо Браун уште еднаш ќе се обиде да ги поведе Шпанците и тоа кон четврто златно европско одличје.

Сосема јасно дека понудата за ваков меч во Sport Life е фантастична и е надополнета со мечот за треттото место меѓу Германија и Полска кој што е закажан за 17:15 часот.

- Оглас -

Најнови вести